Hasičské pohádky

Audio pohádka

Zelená psům nesluší
Zelená psům nesluší

Info

První knížka Hasičských pohádek vznikala déle než jeden rok. Hlavní myšlenkou bylo, aby pohádky pro děti napsali sami hasiči. Během pár měsíců se sešlo téměř čtyřicet pohádkových příběhů, ze kterých bylo těžké vybrat ty nejhezčí. Hasiči i hasičky - operátoři linky 112, řídící důstojníci na operačním středisku, výjezdoví hasiči i vyšetřovatelé příčin požárů - ti všichni si našli čas, aby bez nároku na odměnu napsali svou pohádku pro děti.

Nakonec bylo do knihy vybráno 14 klasických pohádek, ve kterých děti potkají draky, čerty, skřítky, statečné kohouty i kapry záchranáře. Společně s vypravěčem mohou děti držet palce kominíku Jankovi, aby stihl včas vymést všechny pekelné komíny, nebo přemýšlet, která kapička vody je ta nejdůležitější. Možná, že i dospělí posluchači na chvilku znejistí, co je pravdy na pohádce o bratřích Síčích - prvních členech prvního hasičského sboru u nás. Díky nové audioknize Hasičských pohádek mohou děti poslouchat své oblíbené příběhy i v autě, večer před spaním nebo ve chvíli, kdy jim rodiče zrovna nemohou číst.

O čerstvě vydanou knihu Hasičských pohádek byl hned od jejího křtu velký zájem ze strany hasičů a široké veřejnosti. I proto se vedení Hasičského záchranného sboru České republiky rozhodlo realizovat také její čtenou podobu – audioknihu.

Autoři

Kolektiv hasičů

Ilustrace

Ladislav Cabicar

Vypráví

Pavel Trávníček

Režie

Michal Habrda

Nakladatel

MV-generální ředitelství HZS ČR