Houby

Televizní inscenace

Obsah

Michal je pěkně otrávený. V práci na houby, doma houby. A pak ho přítelkyně Tereza dorazí poznámkou, že druhý den čekají návštěvu – tchyni! Michala však kromě otravného hosta, který se objeví v tu nejméně vhodnou chvíli, namíchne i jedovatá sousedka, a tak je načase dojíst, co se navařilo…

V krátkém studentském filmu o tom, co všechno se může semlít, když na oběd čekáte maminku z Paříže, jsme použili vícekamerový systém natáčení – techniku, kterou můžete znát z televizních seriálů a sitcomů. I proto Daniel Habrda při vymýšlení námětu a následném psaní scénáře pracoval s motivy charakteristickými pro situační komedii. Děj se odehrává v uzavřeném prostředí bytu, kam umístil minimum postav: Michala s jeho přítelkyní Terezou, Terezčinu maminku, která sem přijíždí na návštěvu, a jako třešinkou na dortu jsme příběh dozdobili i typicky nerudnou sousedkou. Michal přitom musí čelit hned několika obtížím, jež komediální scénář řeší s pořádnou dávkou nadsázky. Jak se má zalíbit tchyni a přitom neztratit nervy v ne úplně standardní situaci? Co má servírovat, když není navařeno? A jak si poradit s věčně si stěžující paní Krchovou?

Ne vždycky je ráno moudřejší večera, nicméně občas stačí jediný žampión, aby z vás byl zase šampión! Tak by se dalo shrnout motto desetiminutové komedie, natočené v roce 2014 jako filmový projekt na téma „Televizní inscenace“, který Daniel realizoval v rámci studia třetího ročníku Soukromé vyšší odborné škole filmové v Písku.

Režie a Scénář

Daniel Habrda

Producent

Miloň Terč

Kamera

Jan Fau

Zvuk

Jaroslav Fryš

Střih

Daniel Hrádek, Tomáš Grach

Účinkují

David Tomeš, Máša Hájková, Petra Žďárská, Milica Pechánková