Krčma

Krátký film

Obsah

Všechny středověké cesty vedly do nějaké krčmy. Kam však mladého šlechtice (Václav Liška), cestujícího se strýcem (Pavel Trávníček), zavede jeho prchlivost?

Historický film, do jehož tříminutové stopáže se vešla akce, vtip i plný korbel dobové atmosféry, je původně neuskutečněným školním projektem mladého režiséra Daniela Habrdy. Ten roku 2015 námět oprášil kvůli účasti v mezinárodní soutěži krátkých filmů My RØDE Reel a k natáčení přivzal svou rodinu i přátele, kteří byli ochotni filmu obětovat volný čas a navíc pracovat na vlastní náklady. K třicetičlennému štábu nakonec přibyla i ústřední dvojice herců – talentovaný Václav Liška a populární Pavel Trávníček.

Vedle profesionálních hereckých výkonů film povyšují také vybrané lokace. Natáčení proběhlo mj. i v historické krčmě skanzenu Housův mlýn v jihočeském Táboře. Jeho majitel Petr Nůsek filmařům otevřel tamější historickou zbrojnici a umožnil zapůjčení potřebných rekvizit, takže snímku nechybí výpravnost ani autenticita.

O tom, jak realizace projektu probíhala, jaká nálada panovala na place a co všechno se může stát při natáčení tak krátkého snímku, vypráví film o filmu se shodnou stopáží. Daniel Habrda vysvětlí, proč ho nerozházelo téměř hodinové zpoždění, Václav Liška se svěří, v čem pro něj byla Krčma přelomová, a Pavel Trávníček ukáže děsivé zranění.

To vše spolu s vybroušenou choreografií bojových scén a spolehlivou technikou včetně mikrofonů značky RØDE dalo vzniknout akčnímu historickému snímku s opravdu zajímavou pointou.

Režie

Daniel Habrda

Scénář

Daniel Habrda, Michal Harda

Producent

Petr Jánský, Daniel Habrda, Michal Habrda

Kamera

Ondřej Kurčík

Zvuk

Radek Mečíř, Michal Habrda

Střih

Daniel Habrda

Hudba

Michal Habrda

Účinkují

Václav Liška, Pavel Trávníček, Ondřej Havel, Jan Zeman, Marek Kubát, Michal Habrda, Monika Fialková, Filip Habrda