Ta pravá

Krátký film

Obsah

Mladý a tak trochu roztržitý starožitník hledá opravdovou lásku. Zn.: Nejsem němý, ale plachý! Tak by mohl znít Patrikův inzerát, kterým by sháněl seznámení. On ale zkusí jinou metodu a během jediného večera narazí hned na dvě zajímavé dívky. Jenže která z nich je ta pravá? Kamarádova rada přivede Patrika do svízelné situace – nechá si lásku proklouznout mezi prsty, nebo překoná svou nesmělost?

Pro romantickou komedii Ta pravá jsme si vytipovali hned několik lokací v Českých Budějovicích. Točili jsme jak v interiérech (Café Datel, Café Klub Slavie, Galerie Šperk Umění nebo Akademická knihovna Jihočeské univerzity), tak i v exteriérech typických pro tohle jihočeské město, například na náměstí Přemysla Otakara II. Do filmu se podařilo obsadit známé české tváře v čele se sympatickým Lukášem Příkazkým. Ženské postavy (Andreu a Adrianu) si zahrály Kristýna Podzimková s Šárkou Vaculíkovou, obě populární nejen díky svým rolím v televizních seriálech. Patrikova kamaráda, kavárníka se závislostí na kofeinu, který přímo nezasahuje do romantické linky filmu, a přesto je klíčový pro jeho komediální rovinu, přijal Václav Liška, herec již „prověřený“ spoluprací na našich předchozích filmových projektech.

Komedie vznikla jako absolventský snímek třetího ročníku Soukromé vyšší odborné školy filmové v Písku a Daniel Habrda ji nejen režíroval, ale jako ostatně u většiny svých počinů je zároveň autorem původního scénáře.

Režie a Scénář

Daniel Habrda

Producent

Miloň Terč

Kamera

Jan Fau

Zvuk

Michal Habrda

Střih

Daniel Hrádek

Hudba

Michal Habrda

Účinkují

Lukáš Příkazký, Kristýna Podzimková, Šárka Vaculíková, Václav Liška, Denisa Posekaná, Aneta Švarcová, Kateřina Jančová, Kristýna Tumpachová, Jaroslava Červenková